Головна » Статті » Мої статті

Семінар з української мови і літератури

У народі кажуть : «Вік живи – вік учись». Саме тому кожна людина намагається все життя вдосконалювати себе як особистість. Здавалося б, для чого вчитись педагогам, адже вони навчають інших?

  31 листопада 2016 у Чернівецькій ЗОШІ-ІІІ ступенів №4 відбувся міський семінар-практикум для керівників шкільних методичних об’єднань учителів української мови та літератури з проблеми «Інноваційні технології як засіб модернізації навчального процесу». Захід складався з теоретичної і практичної частини.

Алла Кобевко, завідувач ММЦ, відкрила семінар і акцентувала увагу на важливості таких заходів, на яких кожен вчитель знаходить для себе нове, знайомиться з інноваційними формами і методами роботи, тобто модернізує навчальний процес відповідно до новітніх досягнень науки.

Іван Тивоняк, директор Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, презентував візитку навчального закладу. У ньому  навчається близько 600 учнів, серед яких діти 13 різних національностей. Школа має свої традиції, досягнення вихованців. Керівник відзначив, що педагогічний колектив є високо професійним, працездатним, про що свідчать результати конкурсів, олімпіад.

Наталія Білинська, заступник директора з навчально – виховної роботи, презентувала роботу шкільного м/о учителів УМЛ. Заступник відзначила, що кафедра творча і потужна, про свідчить результативність роботи вчителів-філологів.

Алла Ткач, методист ММЦ, порушила проблему «Модернізація навчально – виховного процесу в сучасній школі». Нині педагогу вже недостатньо добре знати свій предмет. Він повинен творчо використовувати набуті знання у нестандартних ситуаціях, конструктивно організувати навчальний процес, здійснювати індивідуальний підхід до навчання учнів, упроваджувати в шкільну практику інформаційно – компю’терні технології. Сьогоднішній семінар і покликаний допомогти вчителям у роботі, навчити працювати сучасно.

Практична частина заходу розпочалася з виступу Катерини Скорик на тему «Шкільний кабінет української: віртуальна екскурсія». Потім вчителі були запрошені на віртуальну екскурсію світлицею Володимира Івасюка. Відеоролик підготували учні, вони розповіли про історію створення кабінету, гостей, що відвідали його, досягнення вихованців Скорик К. А.

Олеся Гараздюк, учитель-методист, досвідчений педагог, запропонувала пристендовий урок української мови у 9 класі «Люблю людей землі моєї, бо й я землі моєї син» ( усний твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему). Вчителька-фахівець продемонструвала високий професіоналізм. Вона поєднала навчальний матеріал з виховною метою. Вдало дібраний матеріал допомагав учням усвідомити, хто є «сином землі» , її кровинкою, краплинкою у вічному русі життя . Кожен учень, який відвідав цей урок, пізніше обов’язково стане справжнім громадянином своєї держави, оборонцем, патріотом.

Трепетно прозвучав авторський вірш юної поетеси Анастасії Гаспарян, учениці 11 класу. Олеся Іванівна не оминула і тих, хто воює в АТО, хто їм допомагає – волонтерів, а також лікарів – ангелів в білих халатах. Учні не лише навчалися писати запропонований твір, а й переконувались в тому, що кожний такий урок нерозривно пов'язаний із життям. Він запам’ятається назавжди, як і всі інші уроки Олесі Іванівни.

Досить ефектно був представлений пристендовий урок молодої вчительки Зоряни Гайдук, яка працює всього другий рік. Вона з перших хвилин виступу завоювала симпатії старших колег. Урок української літератури у 6 класі на тему «Леся Українка. Дитинство поетеси, роль родини у вихованні. Неповторний світ дитинства у поезії «Мрії»».

Учні зустрілися з маленькою Ларисою, яка розповіла про себе і прочитала свій вірш. Потім пройшли квест у формі кроків за біографією поетеси та знайшли «Капсулу часу», яку залишила нам Леся Українка.

Уміло була проведена робота в групах, кожна з яких отримала пошукове веб-завдання :

1-ша – підготувала інформацію про перебування Лесі Українки у Чернівцях;

2-га група – знайти цікавинки про поетесу та оформити буклети.

Учителька застосувала інтерактивний метод «Кошик запитань», для узагальнення вивченого – «Пелюстки мрій», у яких учні окреслили мрії Лесі Українки  бути здоровою, коханою, зцілюватися музикою, а також доповнили квітку і своїми мріями.

Урок Зоряни Василівни засвідчив, що у неї велике майбутнє в педагогіці.

Родзинкою семінару стало моделювання уроків української мови та літератури з використанням технології веб-квест, який підготувала Ірина Чифурко, голова шкільного МО українських філологів.

Ірина Євгенівна – прекрасний педагог, творча особистість, яка має в собі той вогник, що запалює не тільки у своїх учнів, а й у колег. Вона завжди вишукує щось нове і намагається донести до словесників.

Учителька зуміла створити особливу атмосферу для сприйняття квесту!  Тут і музика, і психологічні моменти налаштували на плідну роботу філологів .

Веб-квест – це проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету. Щоб виконати завдання, необхідно пройти відповідні кроки, про які вчителька і розповіла.

Гості були поділені на 8 груп. Кожна отримала завдання, обрала лідера і потім представила свою роботу у вигляді мультимедійної презентації.

Підсумок підведено у формі «Дерева досягнень». На дошці прикріплені уявні дерева, на які кожна група прикріпила яблука різного розміру. Великі достиглі символізували, що вчителі навчились багато корисного; середні – не все ще опановано; маленькі – над темою доведеться ще багато працювати.

Учителі-словесники під мудрим керівництвом Ірини Чифурко творчо збагатились, опанували найновіші технології для подальшої роботи в школах. Пам’ятаймо давню мудрість: «Хто стоїть на місці, той відстає», а хто вчиться, той досягає вершин. Так працюють учителі нашого міста.

Всю детальну інформації щодо виступу Алли Ткач, розробок пристендових уроків і презентацій, а також презентації моделей уроків української мови та літератури з технологією веб-квест ви можете знайти за електронною адресою http//scool4cv.ucoz.ru/ у розділі «Відкриті заходи і семінари».

 

Категорія: Мої статті | Додав: Lana (04.11.2016)
Переглядів: 105 | Рейтинг: 0.0/0