Головна » 2016 » Листопад » 11 » Звіт про проведення Дня української писемності і мови
21:44
Звіт про проведення Дня української писемності і мови
Звіт про проведення

Дня української писемності і мови

 

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

 

9 листопада у Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 пройшли заходи щодо відзначення Дня української писемності  і мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”. В Указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”.

Упродовж дня вчителі – філологи, класоводи і класні керівники провели конкурс  плакатів «З українською мовою в серці», інформаційні хвилинки для молодших школярів «Плекаймо рідну мову» (Гараздюк О.І.), історичні перерви-мультимедійні презентації «Становлення та розвиток української мови» ( Чифурко І.Є.),  а об 11.00 учні та вчителі писали диктант національної єдності.

Особливої уваги заслуговує шкільна акція «Пряникова пошта». Учні 4-6 класів писали листи до своїх однолітків і з великим нетерпінням чекають цікавих відповідей, бажають налагодити нові контакти та знайти друзів у інших регіонах України.

Галюк Г.М. зробила викладку літератури у бібліотеці «У країні рідної мови».

Скорик К.А. організувала конкурс читців-декламаторів «Мовою віршів осінь малюю…» Учні  із задоволенням прочитали напам’ять вірші відомих українських поетів про осінь мову. Переможці нагороджені грамотами.

Усний журнал «Українська мова – державна мова України» провели учні 6-Б класу для школярів середньої ланки. Багато дітей інших національностей, які навчаються у нашій школі, зрозуміли, що потрібно розмовляти українською.

Цікаво пройшов мовний квест «Лінгвістична еврика». Чифурко І.Є. підготувала завдання для п’ятикласників. Учні були поділені на дві команди: «Всезнайки» і «Розгадайки». Вони з захопленням розв’язували ребуси, вирішували лінгвістичні задачі і граматичні приклади, мовні шаради, анаграми, загадки-жарти. Перемогла команда «Розгадайки». 

У другій половині дня вихователі ГПД Казмірук Ю.А. (1-Б і 1-В класи), Гриник Х.В. (1-А і 2-і класи), Маркова І.А. (3-і класи) підготували конкурс віршів, пісень, творів «Слово до слова – зложиться мова».

Уже традиційно в цей день проходить  І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.  Цьогоріч виявили бажання стати учасниками конкурсу 28 учнів 3-4 класів і 74 учні 5-11 класів. 

Особливої уваги заслуговує шкільна акція «Пряникова пошта». Учні 4-6 класів писали листи до своїх однолітків і з великим нетерпінням чекають цікавих відповідей, бажають налагодити нові контакти та знайти друзів у інших регіонах України.

У листах розповіли про святкування Дня української писемності і мови, про любов до рідної мови. Усі учні усвідомлюють, що державною мовою в Україні є українська. Вона, як Герб, як Прапор, як Гімн належить до найвищих ознак держави, до її невмирущих символів. Школярі переконані, що кожний громадянин України має знати: його дім – Україна і мова його держави – українська. Отож, плекаймо її.

  

           

                                           

    

Переглядів: 312 | Додав: Lana | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]