Головна » 2017 » Грудень » 6 » Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"
Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

В Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбулась зустріч учнів 9-Б класу ЗОШ № 4 м. Чернівці (класний керівник - вчитель української мови та літератури, Гараздюк О. І.) з поліцейським ювенальної превенції Чернівецького ВП ГУНП в Чернівецькій області, Іваном Івановичем Маликом.
З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Щорічна акція ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для суспільства дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.
Дитяча бібліотека приєдналась до цієї акції, організувавши зустріч читачів з поліцейським ювенальної превенції, щоб школярі мали змогу поспілкуватись про проблемні питання, пов'язані з насильством в сім'ї, в суспільстві, насильством між підлітками. І. І. Малик розповів читачам про різні форми насилля, про те, як дітям себе поводити, якщо проти них зчиняються протиправні дії зі сторони батьків, друзів, сторонніх людей, тощо. Присутні також дізнались, що з 14 років діти вже несуть повну кримінальну відповідальність. Пан Малик зробив акцент на такому явищі, як шкільний булінг(цькування). Зараз серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.
Це соціальна проблема всього світу. Поліцейський навів дітям декілька прикладів, де внаслідок цього були постраждалі. Також він згадав і булінг у соцмережах, де викладається інформація, яка принижує гідність людини. На зустрічі, висвітлювались багато проблемних питань, пов'язаних з правопорушеннями в різних сферах життя.
Іван Іванович Малик побажав дітям вдосконалювати себе, поважати своїх батьків і оточуючих, вирішувати проблеми мирним шляхом, не зчиняти насильницькі дії по відношенню до інших.

Переглядів: 43 | Додав: Бібліотекар | Рейтинг: 0.0/0