Головна » 2016 » Червень » 1 » Про проведення місячника екології
21:33
Про проведення місячника екології

В ЗОШ №4  з 01.04 по 29.04.2016 року було проведено місячник екології. Заходи  під час проведення місячника екології проводилися згідно з планом  з метою формування екологічної культури підростаючого покоління та гуманного ставлення до довкілля.

Планом місячника було передбачено проведення заходів, спрямованих на підвищення загального рівня екологічних знань, набуття практичних навичок поведінки на природі та формування позитивного ставлення до об’єктів живої природи.

Місячник розпочався 1 квітня 2016 року створеням екологічного календаря на квітень учнями 11 класу (вчитель Вербовська С.В.)  та проведенням свята гарного настрою «Смійтесь на здоров’я!» ( 6-А кл). для учнів 5-9 класів (вчитель Вербовська С.В.), а також Голубчик Т.В. відмітила  1 квітня  Міжнародний день птахів (Повзик-птах року 2016)  та організувала екскурсію в парк ім.Федьковича (ІІІ Екологічна акція «Дах для птахів» 5-6 кл.).

Також проводилися  виставка малюнків «Бережи світ навколо себе» та конкурс газет, присвячених охороні довкілля.

В рамках проведення місячника екології  класними керівниками та класоводами було проведено години спілкування  на екологічну тематику.

Голубчик Т.В. організувала для учнів 6-8 класів екскурсію в Чернівецьке лісове  та мисливське господарство «Придністровське» Хотинського лісництва та екскурсію  на кафедру гігієни БДМУ.  Лекція «Вплив екологічних чинників на здоров’я людини». 

Учні школи брали участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» (вчитель Вербовська С.В.)  та у Міжнародному  інтерактивному природничому конкурсі «Колосок – весняний – 2016» (вчитель Голубчик Т.В.). Під час участі у цих конкурсах діти поглибили свої знання з предметів природничого циклу.

Також відбувся виступ екологічного колективу «Чомучки» (вчитель Вербовська С.В.) , який дав можливість учням висловлювати свої почуття мовою природи та  вчитися гуманному ставленню до неї. Під час проведення заходу звучали пісні на екологічну тему.

 Екобригада  ЗОШ № 4 «Чомучки» була  нагороджена  дипломом управління освіти Чернівецької міської ради за  І місце  на  І  етапу

Всеукраїнського конкурсу  «Земля – наш спільний дім», а  вчителю фізики Вербовській С.В.  та  Козловській  А.В.  були оголошені подяки як  керівникам агітаційного колективу.

Зрибнєва І.В. провела екологічну вікторину «Ми і світ природи» для учнів 7 класів, у ході якої школярі обговорювали екологічні проблем на планеті та  дізналися про рослинне  багатство природи та усний журнал «Я не ображу рідної землі » для учнів 7-8 класів. Учні ознайомилися із поняттям «забруднення» та розглянули основні  джерела забруднення грунту. 

До Дня космонавтики було організовано виставку малюнків «Роздуми про Всесвіт», виставку стінгазет та оформлено змінний тематичний стенд, а також проведено усний журнал, присвячений 55-річчу з дня першого польоту людини в космос для учнів 5-11класів  та відвідано планетарій учнями 5-9 класів (вчитель Вербовська С.В.). Всі ці заходи яскраво підкреслювали одвічну жагу людини до підкорення небесних просторів та до пізнання неосяжного Всесвіту.

Голубчик Т.В. брала участь у  Всеукраїнському етапі Міжнародних проектів «DRIMEKO» та у Всеукраїнській компанії «Вишнева Україна-2016» Міжнародної науково-освітньої програми GLOBA.

Згідно плану також проводилася шкільна учнівська науково-практична конференція, у ході якої школярі обговорювали екологічні проблеми, висловлювали свої думки щодо забруднення та покращення екологічного стану планети. У ній взяли участь всі вчителі природничого циклу та учні 5-11 класів.

19 квітня в День захисту підсніжника учні виготовляли  агітки на тему: «19 квітня – День збереження первоцвітів», учні 7 класів (вчитель Голубчик Т.В.).

 Вчителі Голубчик Т.В. та Вербовська С.В. організували та провели екскурсію на тюльпанове поле, під час якої учні поглибили свої знання про квіткове багатство природи, навчилися висловлювати свої почуття мовою квітів та розуміти прекрасне через сприймання довколишньої природи.

23 квітня 2016 р. Вербовська С.В. з учнями 6-А класу відвідала Музей Писанки у м. Коломия та водоспади у м. Яремче, де діти під час екскурсії дізналися цікаві факти про писанкарство та оглянули один з найкрасивіших водоспадів Українських Карпат.

Вчитель Зрибнєва І.В. провела для учнів 9 класів хіміко-екологічний калейдоскоп  та круглий стіл «Екологічні проблеми людства( з точки зору  хімії)» для учнів 10-11класів.

 Вчитель Губатюк Н.С. провела  мозаїку презентацій «Екологічні проблеми України» для учнів 9 класів та усний журнал «Екологічні проблеми. Зникаючі географічні об’єкти України.» для учнів 8класів. У ході цих заходів учні обговорювали екологічні проблеми України та навчалися гуманному ставленню до природи.

 15 квітня до Дня екологічних знань Голубчик Т.В. проводила  написання ессе  для учнів 10-11 класів, а 25 квітня-захід, присвячений Всесвітньому дню захисту лабораторних тварин «Використання  лабораторних тварин у екологічних дослідженях для попередження захворювання людей» для учнів 7-8 класів.

До Дня Землі було проведено  конкурс газет.

Голубчик Т.В. провела для учнів конкурс малюнків «Зоологічна галерея», за що юні митці були відзначені грамотами  у заочному міському етапі Всеукраїнського конкурсу  дитячого малюнку «Зоологічна галерея».

Виповнилося 30 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС - трагедії, що змінила світ! 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Ця подія потрясла весь світ.

І до цієї  дати було проведено Зрибнєвою І.В. та учнями   7-А класу загальношкільний  виховний захід «Дзвони Чорнобиля», який розкрив  трагічну історію Чорнобиля, показав наслідки аварії та віддав шану героям-ліквідаторам, чиє життя забрав смертоносний зруйнований реактор.

Класними керівниками та класоводами було проведено години спілкування  до Дня Чорнобильської  катастрофи та випущено стіннівки.

Ніщо так не виховує бережливе ставлення до природи як практична робота по приведенню в порядок оточуючого середовища в поєднанні з короткими бесідами, а також особистий приклад вчителя. Вчитель біології  Голубчик Т.В. провела екодесант «Участь у весняній толоці», а  вчитель фізики Вербовська С.В. екодесант «Озеленення кабінету».

Зрибнєва І.В. організувала з учнями виставку учнівських робіт, виготовлених з відпрацьованих матеріалів. Діти аналізували представлені роботи та висловлювали свою думку. а також здобули багато корисної інформації, яку зможуть застосовувати у повсякденному житті.

В рамках проведення тижня екології  Голубчик Т.В. у 7-Б класі провела відкритий урок «Ланцюги живлення і потік енергії».

Враховуючи все вище перераховане, можна зробити висновок, що місячник екології в ЗОШ №4 пройшов плідно та результативно, і це означає, що всі проведені заходи були спрямовані на підвищення загального рівня екологічних знань, формування екологічної культури , набуття практичних навичок поведінки у природі та формування позитивного ставлення до об’єктів живої природи, і в наслідок цього наші учні стають повноцінними і свідомими членами суспільства.

Переглядів: 249 | Додав: Lana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]