Головна » 2016 » Червень » 1 » Міжнародний день звільнення в’язнів німецько-фашистських таборів
21:25
Міжнародний день звільнення в’язнів німецько-фашистських таборів

11.04.2016 року в ЗОШ № 4 проходило відзначення Міжнародного дня звільнення в’язнів німецько-фашистських таборів з метою вшанування пам’яті жертв нацизму та привернення уваги учнів до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни                                                                                              

З 11.04. по 15.04. 2016 р. працювала створена шкільним бібліотекарем Галюк Г. М. тематична виставка - дайджест художньої та історичної літератури у бібліотеці школи, під час якої учні мали змогу дізнатися про морально-психологічний стан в’язнів німецько-фашистських таборів та їх подальшу  долю.                                                                                                        

Цього ж дня вчителем історії Лисенко А.І. було проведено:

- усний журнал «Якщо на землі є пекло» для учнів 5-11 класів, під час якого учні дізналися про історію створення таборів, умови тримання, заняття людей та їх подальшу долю в концентраційний «таборах смерті», розглянули питання про визволення 11 квітня 1945 р. в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд і Дора – Міттельбау.                                                            

ритуал пам`яті «Колючі дроти між життям та смертю» (покладання квітів до пам`ятного знаку на честь євреїв – в’язнів чернівецького гетто) Увічнити пам`ять жертв нацистських переслідувань зібралися учні 10 класу, які вшанували пам’ять загиблих у фашистських концтаборах в роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання та запалили свічку скорботи.  

- фото виставка «Жертвам фашизму. Ми не забули про Вас», під час якої учні 5 – 11 класів мали змогу оглянути світлини, що «розповідали» про страшні злочини нацистів проти людства у концентраційних таборах на території України, Німеччини та Польщі.                                                                              

- виставка - пам'ять «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства» (Чернівецька універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка), під час якої учні усвідомили важливість збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.                        Усі проведені заходи привернули увагу учнів до трагедії жертв нацистських переслідувань та сприяли увічнення пам’яті про них, вихованню в учнів ціннісного ставлення до людей та патріотичних почуттів до своєї батьківщини.

11.04. вчителем історії Теслюковой О.А. було проведено усний журнал (бюлетень): “Це треба пам’ятати, щоб подібне не повторилося». У інформації йшла мова про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд. Учнів було поінформовано про те, що таке концтабір, де  знаходилися  “фабрики смерті». Жахливі злочини, які вчиняли над людьми, медичні експерименти, які там проводилися, мають буди застереженням. Ми повинні усвідомлювати значення людського життя

       Було проведено перегляд фільму «Туфельки» та презентаційних матеріалів про концтабір Освенцим (Аушвіц).

Переглядів: 116 | Додав: Lana | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]