Головна » 2017 » Березень » 8 » Міжнародний день рідної мови
22:23
Міжнародний день рідної мови

http://2.bp.blogspot.com/-h23hKOv5cwQ/VOiI8SpYAfI/AAAAAAAAFeY/7xrfZMrJEIU/s1600/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2B%D1%80%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%97%2B%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8.jpg Бережіть природу і мову,

Щоби справжніми бути людьми

Пісню мами, її колискову,

Що уперше почули дітьми.

Все робіть, щоб річки не міліли,

І ліси хай піснями звучать

І щоб мовою рідною вміли

 Україну свою оспівать.

Н. Красоткіна

        З 20.02.17 по 24.02.17 у Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 пройшов тиждень рідної мови. Мета проведення тижня полягала у розкритті багатства мови, підвищенні загальної мовної культури учнів, прищепленні любові до української мови і розумінні її краси та важливості для нашого життя.

    Цьогоріч програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ принад рідної української мови, згадати про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Розпочався тиждень уже традиційно виставкою плакатів «Цікаві факти української мови».

      Годину спілкування « Рідна, солов'їна мова - найкраща мова на землі» провели класоводи і класні керівники в усіх класних колективах. Саме на ній учні зрозуміли, що мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ.

    Тематична виставка «Золота колиска рідної мови», підготовлена бібліотекарем Галюк Г.М., нагадала школярам, хто стояв біля витоків народження української мови і хто був найдосвідченішим її поширювачем, а Ганна Михайлівна наголосили на найголовніших мовних заповідях свідомого громадянина.

    Чифурко І.Є. провела відкритий урок української мови  «Чергування голосних і приголосних. Тренувальні вправи». Усі, хто відвідав урок, мали змогу разом із п’ятикласниками повторити основні правила чергування голосних і приголосних звуків, взяти участь у грі «Хто більше?», відредагувати речення, спробувати себе у ролі коректорів, розплутати малюнкове письмо, стати учасниками відеофізкультхвилинки. До уроку була розроблена презентація, що оживило його.

      Вікторину «Чи знаєш ти свою рідну мову?» провела Скорик К.А. На цьому заході було перевірено рівень засвоєння учнями знань з української мови, навчено висловлювати й обrрунтовувати свою думку, сформовано розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширено знання про красу і багатство української мови, виховано любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, пробуджено почуття національної гідності.

     21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

    У закладі в цей день проведено диктант єдності «Україна – наша земля, наша Батьківщина».

    Чифурко І.Є. і Козловська А.В. провели спільний захід із Чернівецькою обласною бібліотекою для дітей – літературно-мистецький калейдоскоп «Мова – як наймогутніша зброя нації».

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Панас Мирний наголошував, що «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, досвід, почування». Про це йшлося і на лекції для учнів «Культура мовлення сучасної молодої людини», підготовленій вчителем Скорик К.А., і у  презентації «Я знаю силу слова» (учитель Гараздюк О.І.).

З метою формування в учнів здатності до мовної обізнаності, удосконалення мовленнєвих здібностей та  виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, мову вчителем Гайдук З.В. проведено мовно-історичний експрес «Мова калинова – диво барвінкове».

Лінгвістичний ігроленд для учнів 6-их класів організувала Жук М.Г. Чифурко І.Є. провела мовний вернісаж «Мово рідна, ти як море». ГараздюкО.І. - відкритий захід «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова». Головним завданням зустрічі було донести до учнів, що мова – це Божий дар, це цілюще джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всохне від спраги.

24 лютого вчителі-словесники запросили колег на майстер-клас з відеоскрайбінгу «Рецепт приготування хорошого уроку».

Упродовж тижня тривала мовна акція «Чистота мовлення: учні проти суржику», ініційована українськими філологами.

Заходи, проведені впродовж тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

    

Переглядів: 128 | Додав: Lana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]