Головна » 2018 » Січень » 23 » До Дня Соборності України
До Дня Соборності України

22 січня Україна святкує День Соборності і Свободи України. Цей День ввійшов до національного календаря та є державним святом. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося зібрання, на якому урочисто проголошено про злуку українських земель.

Учні 10 класу здійснили історичний екскурс "Шлях до соборності", який організувала бібліотекар відділу обслуговування Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Амброзевич М. М. та шкільний бібліотекар Галюк Г.М.

Читачі подивилися відеоматеріали про «живий ланцюжок» від Києва до Львова та про події, які відбувалися у січні 1919 року.

На книжковій виставці «День Соборності і Свободи України», яка була представлена до свята, книголюби ознайомились з літературою про історію соборності, про акт злуки українських земель.

Діти мали змогу заглибитись в історію України, яка передувала подіям 22 січня 1919 року; згадали про М. Грушевського, уряди П. Скоропадського, В. Винниченка та С. Петлюри. І хоча акт злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

З тих пір українці кожного року відзначають свято Соборності України.

Переглядів: 57 | Додав: Бібліотекар | Рейтинг: 0.0/0